04. júl. 2024 o 18:00
Miloš Audi, Koktejl

Dokážete rozpoznať nebezpečenstvo? Nájdite na FOTO skrytého ostreľovača!

placeholder
Myslíte si, že máte perfektný zrak? (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Vyskúšajte sa!

Zábava
04. júl. 2024 o 18:00
Dokážete rozpoznať nebezpečenstvo? Nájdite na FOTO skrytého ostreľovača!

Vyskúšajte sa!

Špičkoví ostreľovači by mali mať k dispozícii niekoľko perfektne vycvičených zručností, ako napríklad nervami z ocele či vynikajúcim zrakom. Myslíte si, že máte schopnosti tejto skupiny ľudí? Ako informoval portál LADBible, fotograf Simon Menner vytvoril zaujímavý test, ktorý preverí, či dokážete spozorovať ukrytého ostreľovača čakajúceho na vhodnú príležitosť zaútočiť.

Fotografie vojakov

Menner sa k nemeckým vojenským jednotkám snažil prebojovať dlhšiu dobu. Po niekoľkých nevydarených pokusoch však nakoniec armáda prijala jeho žiadosť a v rokoch 2010 až 2013 mu dovolila vyfotografovať ostreľovačov. "Nečakal som od toho veľa, ale vojaci boli veľmi ústretoví. Domnievam sa, že jedným z dôvodov, prečo to prijali, bol všeobecný nezáujem spoločnosti o vojakov," uviedol fotograf.

V roku 2015 tiež vycestoval aj do Litvy a Lotyšska, kde sa taktiež rozhodol vyhotoviť niekoľko obrázkov vojakov. Tieto obrázky môžete nájsť na jeho webovej stránke, presnejšie v sekcii s názvom Perception Complex.

Skrytí ostreľovači

Prvá séria Mennerových obrázkov z Nemecka sa tešila veľmi pozitívnym ohlasom. Drvivá väčšina používateľov pritom poznamenala, že nedokáže nájsť ukrytých ostreľovačov. Niektorí ľudia dokonca skontaktovali autora a požadovali od neho, aby im ukázal, kde vojaci naozaj sú. "Svojím spôsobom je zaujímavé, keď sa príbeh odohráva v ich hlavách. Hľadajú ostreľovača a myslia si, že ho našli, ale potom začnú pochybovať. Podľa mňa je to fascinujúce," vysvetlil.

Aj jeho novšia kolekcia z Litvy a Lotyšska mala podobné recenzie. Najviac však ľudí zaujala fotografia zasneženej a zalesnenej krajiny, v ktorej sa nachádza jedna opustená budova. Ostreľovača na tomto obrázku totiž vedeli nájsť len ľudia s naozaj perfektným zrakom. Kde sa však nachádza? Ak sa pozorne pozriete na prvý pohľad prázdnu budovu, uvidíte, že vojak číha na poschodí a hľadí so zbraňou priamo do kamery.

Menner však o projekte prezradil, že hoci pracoval s ostreľovačmi niekoľko rokov, nájsť ich po čase na vlastných fotografiách nebolo ľahké ani pre neho. "Páči sa mi tento nápad, pretože kľúčový aspekt obrázkov nie je viditeľný. Aj keď boli zinscenovaní, ostreľovači sa aj tak chceli poriadne skryť. Pre nich to je spojené s hrdosťou," ozrejmil.