11. júl. 2024 o 05:30
žani, Koktejl

Talentovaný hudobník Peter († 33) zomrel pod kolesami vlaku: Z odkazu kapely do neba sa tisnú slzy do očí

placeholder
Peter Maron je druhý sprava.
Zdroj: Instagram/metal.heart_official

Vyhasol život mladého a talentovaného hudobníka.

Domáce krimi
11. júl. 2024 o 05:30
Talentovaný hudobník Peter († 33) zomrel pod kolesami vlaku: Z odkazu kapely do neba sa tisnú slzy do očí

Vyhasol život mladého a talentovaného hudobníka.

Bubeník a spevák Peter († 33) z Vrábeľ, ktorý bol členom kapely Metalheart, navždy opustil tento svet. Skupina sa so smutnou správou podelila na sociálnej sieti v utorok. Ako doplnil portál Regióny.sk, jeho život vyhasol len pár metrov od železničného priecestia vo Vrábľoch.

Rušňovodič vlaku, ktorý smeroval z Palárikova do Zlatých Moraviec, si na poslednú chvíľu všimol človeka na trati. Napriek tomu, že zatiahol rýchlobrzdu, zrážke nedokázal zabrániť. Privolaní záchranári už taktiež nedokázali pomôcť. “V čase o 05:13 hod. približne 200 m od železničného priecestia v meste Vráble došlo z doposiaľ nezistených príčin k stretu vlaku s človekom. 33-ročný muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,” potvrdila portálu nitrianska krajská policajná hovorkyňa Jana Šinková.

Správu o smrti Petra prijali členovia kapely s obrovským žiaľom. "S veľkou ľútosťou oznamujeme, že náš bývalý bubeník a aktuálny spevák, Peter Maron, známy ako bublinkový agent Sumec sa nás rozhodol navždy opustiť. Bol pre nás viac ako len členom, bol náš brat, chodiaca metalová encyklopédia a kamarát. Len ťažko sa hľadajú slová, ktoré by sme použili, avšak ti Sumče ďakujeme za tvoj vplyv, tvoj hlas a tvoj čas, ktorý si nám investoval a daroval," odkázali mu do neba.

Petrovi zároveň sľúbili, že dokončia rozpracovaný album. "O to sa báť nemusíš, aj keď na ňom robíme roky, bude stáť za to! Želal si si, aby sme pokračovali, avšak sám musíš pochopiť, že v tomto čase žiaľu chytať nástroje do rúk je viac než ťažké a preto nám daj par týždňov, nech si ťa uctíme aj s hodovaním na zaváraných uhorkách, ktoré sme tak milovali," doplnili.

"Rodine, kamarátom, kolegom a všetkým ľuďom, ktorí mali tú česť spoznať túto bublinkovú kreatúru prajeme úprimnú sústrasť a o všetkom ďalšom vás budeme informovať. Odpočívaj v pokoji. Rozlúčime sa s tebou 13.7.2024 o 14:30 na cintoríne vo Vrábľoch, nahodíme na seba koncertnú výbavu a metalové tričká tak, ako si si želal," informovala kapela na sociálnej sieti.