23. jún. 2024 o 17:00
krsk, TASR, Koktejl

Janka cvakla účtenky z dovolenky v Turecku: Cena čaju vás poriadne prekvapí!

placeholder
Janka ukázala ceny v Istanbule: dva druhy kebabu a čaj.
Zdroj: Tip

Niektoré ceny na dovolenkách prekvapujú.

Cestovanie
23. jún. 2024 o 17:00
Janka cvakla účtenky z dovolenky v Turecku: Cena čaju vás poriadne prekvapí!

Niektoré ceny na dovolenkách prekvapujú.

Máte tip? Pošlite nám ho na tip@koktejl.sk

Milovníci vysokých teplôt a oddychu v zahraničí sa konečne dočkali! Sezóna už štartuje v mnohých známych letoviskách. Letnú dovolenku plánuje alebo zvažuje 71 % Slovákov. Oproti minulému roku ide o nárast o dva percentuálne body. Vyše polovica dovolenkárov sa chystá práve do zahraničia. Vyplýva to z prieskumu agentúry Go4insight.

Hlavným trendom tohtoročného leta sú podľa prieskumu pláže južnej Európy a prímorské oblasti Stredozemného mora. Najobľúbenejšou zahraničnou destináciou Slovákov ostáva Chorvátsko, kde sa v lete chystá 15 % opýtaných. Záujem je aj o Turecko a Grécko (zhodne 7 %) a Taliansko (6 %).

Obľúbené Turecko si vybrala pre svoju letnú dovolenku aj čitateľka Janka s kamarátkou. Kvôli plážam v okolí zvolila tretie najväčšie mesto krajiny - Izmir, po ňom Istanbul. Zábery zo známeho veľkomesta poslala aj redakcii Koktejl.sk.

"V Istanbule sme zablúdili do uličky v starom meste, kde jedli samí domáci, prevažovali podniky s kebabom. Objednali sme si jeden jablkový čaj, kebab s paradajkami, dürüm kebab a dvakrát veľkú šťavu z granátového jablka. Stálo nás to 27 eur, pričom čaj stál len cca 60 centov, ale jedna šťava bola za rovnakú cenu ako môj kebab. Kto ochutnal ich čerstvé šťavy, ten vie, že to stálo za to," okomentovala ich výber.

"Dezert sme poriadne prehnali, nepočítali sme s tým, že bude obrovský. Kamarátka si dala veľkú baklavu plnenú zmrzlinou a čaj a ja baklava koláč. Stálo to 19 eur, ten koláč bol za 6 eur," dodala k opisu sladkej dobroty. FOTO jedla a účteniek nájdete v galérii pod článkom.