30. máj. 2024 o 05:00
žani, TASR, Koktejl

Sklenaříkovej exmanžel prežíva obrovskú bolesť: Zastrelili dvoch členov jeho rodiny!

placeholder
Adriana Sklenaříková a jej exmanžel Christian Karembeu.
Zdroj: Jiří Rubeš / CNC / Profimedia

Stratil členov rodiny.

Zahraničný šport
30. máj. 2024 o 05:00
Sklenaříkovej exmanžel prežíva obrovskú bolesť: Zastrelili dvoch členov jeho rodiny!

Stratil členov rodiny.

Francúzsko v utorok ráno zrušilo výnimočný stav vyhlásený na zámorskom teritóriu Nová Kaledónia, naďalej však platí zákaz vychádzania a do nepokojmi zmietanej oblasti posiela ďalšie posily.

Francúzske úrady tam dosiaľ vyslali niekoľko stoviek policajných aj vojenských posíl. Podľa najnovších informácií tam posielajú ďalších 480 polovojenských žandárov. Na Novej Kaledónii naďalej zostáva platný nočný zákaz vychádzania od 18.00 h do 06.00 h miestneho času a aj zákaz predaja alkoholu, uviedol tamojší francúzsky úrad vysokého komisára.

Vyhlásenie výnimočného stavu Parížom bolo reakciou na nepokoje, ktoré vypukli pred vyše dvomi týždňami v súvislosti s ústavnou reformou volebného systému. Na jej základe by mali právo voliť v provinčných voľbách tisíce francúzskych občanov.

Násilnosti si dosiaľ vyžiadali sedem obetí, stovky zranených a zhruba 500 zadržaných osôb. Medzi obeťami sú i členovia rodiny bývalého francúzskeho futbalového reprezentanta Christiana Karembeua (53). O bolestivej strate prehovoril exmanžel Adriany Sklenaříkovej pre Europe 1. "Stratil som členov svojej rodiny. Preto som sa odmlčal, smútim. Boli strelení do hlavy," povedal trúchliaci športovec. "Dúfam, že tieto hrozné činy budú vyšetrené," dodal.

Karembeu vyrastal na ostrove Lifou v Novej Kaledónii. Do Francúzska sa presťahoval v tínedžerskom veku a naštartoval svoju profesionálnu kariéru. Dvakrát vyhral Ligu majstrov s Realom Madrid, v drese francúzskej reprezentácie oslavoval triumf na svetovom šampionáte v 1998, bol aj súčasťou tímu, ktorý vyhral majstrovstvá Európy v roku 2000.