04. júl. 2024 o 05:00
jž, TASR, Koktejl

Kontroverzné správanie anglického futbalistu: To, čo povedal o Slovensku, mnohých naštve!

placeholder
Jude Bellingham počas zápasu so Slovenskom ukázala nevhodné gesto.
Zdroj: TASR/AP

Ovládli ho emócie.

Šport
04. júl. 2024 o 05:00
Kontroverzné správanie anglického futbalistu: To, čo povedal o Slovensku, mnohých naštve!

Ovládli ho emócie.

Slováci v osemfinálovom súboji ME prehrali s favorizovaným Anglickom 1:2 po predĺžení, pričom vyrovnanie v riadnom hracom čase zariadil v predposlednej minúte Jude Bellingham. O postupe „Albionu“ rozhodol v úvode predĺženia kapitán Harry Kane. Angličanov čaká vo štvrťfinále duel so Švajčiarskom (6. júla v Düsseldorfe).

Práve anglický strelec gólu si počas zápasu poriadne zavaril. Keď Jude strelil minútu a pol pred koncom gól pár sekúnd potom ukázal smerom na slovenskú lavičku nevhodné gesto. Bellingham si dal pravú ruku k ústam a potom si ju dal medzi nohy. To pobúrilo mnohých fanúšikov, keďže je považovaný za profesionála, ktorý si zvyčajne dokáže zachovať chladnú hlavu.

Ku svojmu správaniu sa vyjadril na sociálnej sieti X. "Išlo o vtip, ktorý pochopia len niekoľkí blízki kamaráti. K dnešnému výkonu Slovenska nemám nič iné ako úctu," napísal Jude. "Vtipné gestá, ktoré pochopia len kamaráti, by mali zostať medzi kamarátmi. Vedel si veľmi dobre, čo robíš. Hanba ti," napísal jeden z používateľov. Členovi Realu Madrid nepomohlo ani to, že pred stretnutím médiám povedal, že ani nevedel, že hrá proti Slovensku.

Európska futbalová únia (UEFA) začala vyšetrovať gesto anglického reprezentanta Judea Bellinghama v osemfinálovom zápase ME proti Slovensku. UEFA uviedla, že vymenovala disciplinárneho inšpektora, ktorý sa bude zaoberať "možným porušením základných pravidiel slušného správania". Ak UEFA obviní Bellinghama z disciplinárneho prehrešku, hrozí mu suspendácia počas sobotňajšieho štvrťfinálového duelu (18.00 h v Düsseldorfe) so Švajčiarskom.