12. jún. 2024 o 05:30
žani, Koktejl

FOTO Bilbord v Pezinku dostal Čaputovú aj Rizmana: Odkaz od prezidentky!

placeholder
Zuzana Čaputová s partnerom Jurajom Rizmanom.
Zdroj: Instagram/juraj_rizman_sk

Plynú jej posledné dni v úrade.

Domáce správy
12. jún. 2024 o 05:30
FOTO Bilbord v Pezinku dostal Čaputovú aj Rizmana: Odkaz od prezidentky!

Plynú jej posledné dni v úrade.

Prezidentke Zuzane Čaputovej (50) končí funkčné obdobie už v sobotu (15. júna). Na slávnostnej inaugurácii sa prezidentského úradu ujme zvolený prezident Peter Pellegrini (48). Hlava štátu už absolvovala mnohé rozlúčkové návštevy a postupne sa s ňou lúčia aj Slováci.

Odkazy známych osobností

Veľká časť ľudí je Čaputovej vďačná za to, aké meno nám robila v zahraničí, ale i za to, ako viedla Prezidentský palác. Patrí medzi nich i herečka Anna Šišková. "Navždy bude mojou prezidentkou, navždy budem pyšná na to, že takáto láskavá, krásna a múdra žena bola slovenskou prezidentkou. Ľúbim a obdivujem Vás," vyznala sa umelkyňa na sociálnej sieti.

Srdce si na Instagrame vyliala aj Kristína Tormová. "Ďakujem, Zuzana Čaputová za včera, za tých 5 rokov. Za láskavosť a za to, že sme sa jej mohli učiť.. veľa, veľa. Za rozvahu, múdrosť, pekno a dobro a ľudskosť, za obrovskú odvahu, objatia slovné, podporné, virtuálne, naozajstné. Navždy. So šťastno-vďačno-smútkom," napísala.

Pridal sa aj spevák Jakub Petraník. "Bola raz jedna krajina. Bola celkom malá, no aj napriek tomu sa v nej občas diali veľké veci. Jednou z nich bola prvá žena v Prezidentskom paláci. Jeden odvedľa by tvrdil, ako je to bežné, ale nie. Nie v tejto malej krajine," začal. "A ja som veľmi hrdý nato, že sme ju mali a že sme to dali. Bude chýbať," odkázal a pridal aj veľké ďakujem.

Pekné gesto

O obľúbenosti dosluhujúcej hlavy štátu svedčí aj bilbord, ktorý sa objavil v jej domovskom Pezinku. Zvyšku Slovenska ho ukázal Juraj Rizman. "V Pezinku dnes takto... Veľká vďaka," odkázal partner prezidentky. Píše sa na ňom: Ďakujeme, pani prezidentka. FOTO nájdete v galérii pod článkom. Gesto chytilo prezidentku za srdce. "Ja ďakujem vám!" napísala v reakcii Čaputová.