22. máj. 2024 o 13:00
jž, Koktejl

Drsný náklad Bičana riaditeľovi RTVS Machajovi: Nebol kvalitným riaditeľom a v tomto zlyhal

placeholder
Andrej Bičan povedal bez okolkov svoj názor na riaditeľa RTVS Ľuboša Machaja.
Zdroj: TASR - Dano Veselský, Reprofoto/RTVS

Nebral si servítku pred ústa.

Domáce promi
22. máj. 2024 o 13:00
Drsný náklad Bičana riaditeľovi RTVS Machajovi: Nebol kvalitným riaditeľom a v tomto zlyhal

Nebral si servítku pred ústa.

Meno moderátora Andreja Bičana (49) sa dlhých 15 rokov spájalo s populárnou súťažnou šou 5 proti 5. S príchodom nového vedenia do televízie na čele s Ľubošom Machajom však Bičan dostal stopku a jeho reláciu nahradili. Moderátor sa vtedy úplne vytratil z televíznych obrazoviek. Viac o tomto období prezradil pre Topky.sk.

Podľa jeho slov mu televízne obrazovky nechýbajú, avšak nezabuchol za tým dvere. "Tak je niekoľko programov, v ktorých by som vedel potiahnuť tempo, rytmus šiestich natáčaní denne, 15 rokov v kuse. To znamená, že podľa toho, čo bude na stole, podľa toho sa to udeje. Možnože to nebude ani výber ale bude to skrátka zhoda náhod. Tak, ako to bolo pri 5 proti 5," vysvetlil svoj pohľad na vec.

Názor na súčasného riaditeľa RTVS má jasný. "Tento riaditeľ prišiel, zrušil ma, nahradil ma niečím, čo malo polovičný rating. Nebol to teda kvalitný zásah do tej vysielacej štruktúry. Z toho vyvodzujem že, nebol kvalitným riaditeľom a manažérsky zlyhal, pretože, ak si prajeme vymeniť reláciu 5 proti 5 za dve, ktoré nedosahujú výkonnosť tej relácie, je jeho z môjho pohľadu sklamanie toho, čo mal urobiť a čo mal priniesť. Sľuboval, že príde niečo lepšie. Neprišlo a samozrejme z pozície svojej osobnej, nový riaditeľ možno 5 proti 5 naspäť vráti," povedal bez okolkov Bičan.

Koniec v televízii nebol preňho katastrofou. "Tak 25 alebo 30 rokov som v kapele, ktorá hrala prvého husle na trhu alebo teda v tom šoubiznise som bol na prvých priečkach. Bol by som hlúpy, keby som si neodložil tie peniaze, keby som neinvestoval tie veci, ktoré sa počas tých rokov zarobili... Ak príde ponuka a bude potrebovať niektorí z producentov potiahnuť trojlitrom dieselom svoju diaľnicu, tak ja sadnem do toho auta a prinesiem ten motor, lebo to ja dokážem," pokračoval moderátor.

Ako sám prezradil, zarobené peniaze zainvestoval a má svoju rentu. "Paralelne ja stále pracujem. Ja som každý víkend na nejakej firemnej akcii alebo oslave alebo niekde," vysvetlil. "Honorár je od 500 do 3000 eur. Záleží od času, miesta a náročnosti," prezradil nám prednedávnom Bičan v relácii „Na pokec“ na portáli Pokec.sk.