12. dec. 2022 o 10:00
TASR, Koktejl

Vlhová nebude sviatkovať doma ani v exotike: Stromček jej privezú až SEM!

placeholder
Slovenka Petra Vlhová skončila tretia v obrovskom slalome v Sestriere.
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Tím Petry Vlhovej bude tohtoročné vianočné sviatky tráviť mimo Slovenska.

Domáci šport
12. dec. 2022 o 10:00
Vlhová nebude sviatkovať doma ani v exotike: Stromček jej privezú až SEM!

Tím Petry Vlhovej bude tohtoročné vianočné sviatky tráviť mimo Slovenska.

Rodina si rezervovala dom v Taliansku a po pretekoch vo švajčiarskom St. Moritzi sa všetci opäť stretnú na Apeninskom polostrove. Stromček tam privezú rodičia slovenskej lyžiarky.

Otec olympijskej šampiónky v slalome Igor Vlha pre TASR predostrel celý program tímu až do konca roka: "V Taliansku budeme aj sviatkovať a odtiaľ vychádzať na preteky, aby Petra veľa necestovala a bola v pokoji. My teraz ideme domov, zvyšok tímu tam a odtiaľ so St. Moritzu, kde Petru čaká na budúci víkend super-G a zjazd. Potom prídeme za nimi do Talianska aj so stromčekom a so všetkým."

Vianoce tak strávia Vlhovci na horách, slovenská lyžiarka sa nad tým pousmiala: "Nemôžeme ísť do Dubaja, musím trénovať na horách. Ale budem oddychovať a najmä všetci budeme spolu, bude to príjemné s užitočným. Cez Vianoce si najmä oddýchnem, ale budem sa aj pripravovať." Šéf tímu dodal: "Aj si zahráme karty, urobíme kapustnicu. Je nám lepšie takto. Sme pokope, je to taká idylka, osvedčilo sa nám to, je zbytočné cestovať domov."

V nasledujúcich pretekoch sa Vlhová bude snažiť vylepšiť svoje štyri pódiové umiestnenia v tejto sezóne, vždy jej patrila tretia priečka. "Každé pódium je dobré. V Sestriere sme získali tretie miesta, sme pokojní, ale trojok už bolo dosť. Petra je dobre nastavená, nebola tu ideálna podložka, takže treba pracovať a ideme ďalej. Myslím si, že čo má prísť, príde. V nedeľnom slalome si Wendy Holdenerová zaslúžila zvíťaziť. Preteky boli pekné, dramatické a napínavé. A to nielen pre slovenských divákov," dodal na záver Vlha pre TASR.