30. máj. 2024 o 09:30
žani, TASR, Koktejl

Pravda o hospitalizácii herca Juraja Kukuru: Otrava krvi!

placeholder
Riaditeľ Divadla Aréna a slovenský herec Juraj Kukura.
Zdroj: TASR

Legendárny herec Juraj Kukura (77) sa nedávno musel zveriť do opatery lekárov.

Domáce promi
30. máj. 2024 o 09:30
Pravda o hospitalizácii herca Juraja Kukuru: Otrava krvi!

Legendárny herec Juraj Kukura (77) sa nedávno musel zveriť do opatery lekárov.

Pacienti si ho všimli v bratislavskej nemocnici, kde sa po chodbách prechádzal v župane a neraz aj v spoločnosti manželky Táni. Herec mal samostatnú izbu, no ľudia ho neprehliadli. "Nepôsobil odťažito, ani sa neskrýval. Nakoniec, aj tak by ho hneď všetci spoznali. A keď prehovoril svojím krásnym hlbokým hlasom, bolo jasné, že je to on. Ale veľmi schudol, snáď to nie je nič vážne," povedal zdroj týždenníku Plus 7 dní.

Týždenník tiež napísal, že Kukura bol hospitalizovaný na onkologickom oddelení. Túto informáciu herec vyvrátil a zveril sa, čo ho do nemocnice vlastne dostalo. "Nebol som na žiadnej onkológii. Bol som hospitalizovaný na internom oddelení. Tým, že sa napísalo, že som bol na onkológii, volalo mi množstvo známych, aj z Prahy či dokonca z Ameriky, čo je so mnou. Zaplať Pán Boh, nie je to pravda, neležal som na onkológii, ale na internom oddelení," zopakoval.

Našťastie už je v poriadku a zarezáva v Divadle Aréna, ktoré od roku 2002 vedie ako riaditeľ. "Všetkým som musel vysvetľovať, čo je so mnou. Musím však povedať, že často chodím pešo a ľudia sú radi, že ma vidia, že som v poriadku," dodal. Zdravotné problémy, ktoré ho dostali do nemocnice boli vážne.

Kukura prezradil, že mal otravu krvi. "Mal som zapálený žlčník, z ktorého niečo vytieklo… A dostal som z toho otravu krvi. Ale, chvalabohu, všetko je už v poriadku. Denne prejdem pešo 8 km. Som v plnom pracovnom nasadení. Touto cestou sa chcem aj poďakovať lekárom na Internom oddelení a nemocnici Milosrdní bratia, že sa dobre o mňa starali a môžem teraz denne chodiť pešo 8 kilometrov," doplnil.

Po hospitalizácii sa objavil aj na prvej akcii. Zašiel do Slovenského národného divadlo (SND), kde si na spomienkovej výstave pripomínajú Ladislava Chudíka. "Ladislav Chudík pre mňa, bez akýchkoľvek prikrášľovaní, veľa znamenal. On ma prijal na Vysokú školu múzických umení do prvého ročníka, tým som začal byť činný v hereckej brandži. To že som herec, hrám a som riaditeľ divadla, súvisí bezprostredne s ním. Lacko bol človek, ktorý veľmi veľa poznačil môj život," uviedol Kukura na vernisáži výstavy, ktorú SND pripravilo v spolupráci s Divadelným ústavom.