25. jún. 2026 o 05:30
Richard Gonda, Koktejl

Vacvalová s glosátormi leží politikom v žalúdku? Moderátorka si rypla do JOJky! Reakcia televízie hovorí za všetko

placeholder
Moderátorka, humoristka a herečka Elena Vacvalová.
Zdroj: Matej Španka

Odpoveď prišla okamžite.

Domáce promi
25. jún. 2026 o 05:30
Vacvalová s glosátormi leží politikom v žalúdku? Moderátorka si rypla do JOJky! Reakcia televízie hovorí za všetko

Odpoveď prišla okamžite.

Všetko po starom! Moderátorka a zabávačka Elena Vacvalová nedávno vyjadrila obavy, či sa relácia Sedem, kde si uťahujú z politikov, ešte vráti na obrazovky. "Blížia sa voľby, tak zase bude treba pozabúdať, čo nahovoríme. Keď robíte takýto projekt, tak s tým istým spôsobom treba aj rátať, ale my keď sme museli, ešte za Fica som chcela povedať, ešte za Fica, však on je tu stále, to je dačo strašné! Pardon. Čo pardon, strašné to je! Z Markízy sme odišli pod tlakom určite takým, že nám naznačili, že 'tudy cesta už viac nevede'," uviedla pre Koktejl.sk známa humoristka.

Osobnosti, ktoré ležia mocipánom v žalúdku, majú obavy. "Sme stále v takom stálom očakávaní, že niekedy sa sama zľaknem, ako otvorene a rovno v Sedmičke hovoríme, čo si myslíme, a tak aj teraz pol roka stojíme. Z televízie JOJ k nám preniklo, že ja neviem finančné problémy, ja neviem majstrovstvá sveta a ja neviem, čo všetko, ale ja mám taký malý strach, že nie je to všetko," zamyslela sa nad dôvodom dlhej absencie na obrazovke Vacvalová.

"Ale zase si myslím, že ani tomu celkom neverím, lebo dovtedy sme naozaj robili presne tak, ako sme chceli a mohli sme povedať, čo sme chceli," hovorí Eňa, ktorá vidí svetlo na konci tunela a na spoluprácu s JOJkou sa rozhodne nepozerá cez prsty. "Teraz sme mali tú polročnú pauzu, ideme so Sedmičkou na Art Film v rámci JOJky, a tak predpokladám, a aj nám to bolo naznačené, že by sme mali od septembra pokračovať," nádejá sa Vacvalová.

TV JOJ hasí obavy a upokojuje svoju obľúbenú tvár, že s moderátorkou aj glosátormi stále ráta. "Relácia Sedmička je etablovaným formátom televízie JOJ a teší sa stabilnej diváckej priazni. Preto počítame s jej pokračovaním aj v nadchádzajúcej televíznej sezóne. Na jeseň odvysielame 12 nových epizód, ktoré sa na obrazovky vrátia koncom septembra," uviedla pre Koktejl.sk zastupujúca hovorkyňa JOJ Group Anna Repková.

"Aj v novej sérii ponúkne Sedmička jedinečný pohľad na najvýznamnejšie spoločenské, politické a verejné udalosti prostredníctvom satiry, humoru a pohotových komentárov, ktoré sú pre tento formát charakteristické," sľubuje Repková.

Humoristka Vacvalová hovorí, v čom je relácia výnimočná. "Sedmička je špecifická vec tým, že je to kolektívne dielo. Špecifická tým, že je nás tam viac. Bol tam fajn kolektív. Je to jedna z mála vecí, relácií a prác, kde chodím s radosťou. Nielen preto, že dostanem zaplatené, ale pretože tých ľudí o týždeň zase stretnem. Porozprávame sa, ideme spolu ešte na zájazd, napríklad s pánom Lasicom, keď sme chodievali, tak to boli zážitkové veci plné poznania, prekvapení. To je kredit Sedmičky. Preto som rada, že Sedmička ešte je, stále existuje," prezradila nám Elena, ktorá spomedzi dávnych glosátorov zostala jedna z posledných. Mnohí zo staršej partie už bohužiaľ nie sú medzi nami.

"Zvlášť, keď tam prišla omladina, standupisti, mladí chlapci, ktorí sú skvelí, múdri, odvážni. Robí sa s nimi bezchybne, ja som pri nich omladla po každej stránke. Majú väčší esprit, odvahu povedať veci rovno, asi nie celkom tak, ako na standupoch, ani tým slovníkom. O to je to lepšie, že sa musia trošku krotiť," zasmiala sa Vacvalová.

A čo robila, keď mali vo vysielaní stopku? "My sme 6 rokov v tej pauze chodili po Slovensku. Vystupovali sme, chodili sme za divákmi sami a nevypadli sme z kontextu u diváka, u ľudí. A bolo to namáhavejšie, samozrejme, finančne menej zaujímavé, ale malo to svoje čaro. Čiže, keď vás zastavia v televízii, vždy máte možnosť, ak chcete robiť a chcete tým ľuďom niečo povedať..." prezradila Koktejlu Vacvalová.