22. jún. 2024 o 12:00
krsk, TASR, Koktejl

Janka zrátala sumu za večeru na dovolenke v Turecku: Toto sme mali grátis!

placeholder
Záber večere v Izmire.
Zdroj: Tip

Mnohí Slováci sa v týchto dňoch pripravujú na prvé letné dovolenky.

Cestovanie
22. jún. 2024 o 12:00
Janka zrátala sumu za večeru na dovolenke v Turecku: Toto sme mali grátis!

Mnohí Slováci sa v týchto dňoch pripravujú na prvé letné dovolenky.

Máte tip? Pošlite nám ho na tip@koktejl.sk

Milovníci vysokých teplôt a oddychu v zahraničí sa konečne dočkali! Sezóna už štartuje v mnohých známych letoviskách. Letnú dovolenku plánuje alebo zvažuje 71 % Slovákov. Oproti minulému roku ide o nárast o dva percentuálne body. Vyše polovica dovolenkárov sa chystá práve do zahraničia. Vyplýva to z prieskumu agentúry Go4insight.

Hlavným trendom tohtoročného leta sú podľa prieskumu pláže južnej Európy a prímorské oblasti Stredozemného mora. Najobľúbenejšou zahraničnou destináciou Slovákov ostáva Chorvátsko, kde sa v lete chystá 15 % opýtaných. Záujem je aj o Turecko a Grécko (zhodne 7 %) a Taliansko (6 %).

Obľúbené Turecko si tento rok vybrala pre svoju letnú dovolenku aj čitateľka Janka s kamarátkou. Kvôli plážam v okolí zvolila tretie najväčšie mesto krajiny - Izmir, po ňom Istanbul. Ako to vyzerá s jedlom v Izmire?

"Na večeru sme zašli do reštaurácie, ktorá bola priamo pri vode a čítali sme o nej, že má dobré morské plody. Vybrali sme si tagliatelle s morskými plodmi (590 TL), rolku z morského vlka so syrom halloumi (480 TL), dezert s pistáciami a zmrzlinou (160 TL), jednu colu (35 TL). Vyšlo to zhruba na 36 eur," uviedla k fotkám, ktoré poslala pre Koktejl.

Voda a olivy ako predjedlo boli podľa jej slov grátis. Záber večere nájdete v galérii pod článkom.