Spevák Lionel Richie musel vo štvrtok predčasne ukončiť úvodný koncert severoamerického turné, ktoré má so skupinou Earth, Wind & Fire. Sedemdesiatsedemročnému hudobníkovi sa po zhruba hodine vystúpenia v Grand Casino Arene v meste St. Paul v Minnesote urobilo nevoľno. Priamo počas piesne Dancing on the Ceiling mu prišlo nevoľno.
Podľa videí zverejnených na sociálnych sieťach si počas skladby niekoľkokrát sadol. „Keď sa vám krúti hlava, sadnite si,“ povedal. Potom si ešte sadol ku klavíru a zahral pieseň Three Times a Lady. Následne oznámil prestávku. Jeho sprievodná kapela zostala na pódiu približne pätnásť minút, kým odišla.
Asi o štyridsať minút neskôr vystúpil pred divákov saxofonista Dino Soldo. „Lionelovi, bohužiaľ, nie je dobre. Nebude môcť pokračovať. Ďalšie informácie vám poskytneme neskôr,“ šokoval fanúšikov.
Richieho podľa portálu TMZ urgentne previezli do nemocnice. Jeden zo zdrojov uviedol, že spevák po odchode z pódia – a ešte pred samotným prevozom - skolaboval. Podľa najnovších správ však malo ísť najmä o preventívne opatrenie.
„Úvodný večer. Skúšky. Zvuková skúška. Dnes večer koncert. St. Paul, ide sa na to!!!“ napísal na Instagram pred koncertom Richie. „Ďakujem všetkým členom kapely aj štábu za tvrdú prácu, odhodlanie a dlhé hodiny, ktoré venovali prípravám tohto turné. Je potrebný neuveriteľný tím v zákulisí, aby to všetko fungovalo, a ja som vďačný každému z vás,“ poďakoval už niekoľko dní skôr svojej kapele a celému štábu.
Turné má podľa plánu pokračovať už v piatok koncertom v Chicagu. Zatiaľ však nie je jasné, či bude Richie schopný vystúpiť.
