15. jún. 2024 o 16:57
vmr, TASR, Koktejl

Šok po Babišovom rozchode s manželkou Monikou: Pozrite, s kým prišiel na Pellegriniho inauguráciu!

placeholder
Andrej Babiš
Zdroj: TASR-Michal Svítok

Andrej Babiš mnohých prekvapil.

Slovensko
15. jún. 2024 o 16:57
Šok po Babišovom rozchode s manželkou Monikou: Pozrite, s kým prišiel na Pellegriniho inauguráciu!

Andrej Babiš mnohých prekvapil.

Na inaugurácii prezidenta SR sa zúčastnili okrem rodiny aj najvyšší ústavní činitelia, dosluhujúca prezidentka Zuzana Čaputová, podpredseda NR SR Peter Žiga, ktorý je poverený riadením parlamentu, ako aj šéf Ústavného súdu SR Ivan Fiačan. Premiér Robert Fico (Smer-SD) sa zo zdravotných dôvodov na inaugurácii nezúčastnil. Na schôdzi boli prítomní podpredsedovia vlády SR a ministri.

Tiež bývalí prezidenti SR Andrej Kiska, Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič či poslanci NR SR. Inaugurácie sa zúčastnili aj bývalý český prezident Miloš Zeman a expremiér Česka Andrej Babiš. Taktiež prišli zástupcovia regionálnej samosprávy, zástupcovia diplomatického zboru, registrovaných cirkví na Slovensku aj osobní hostia Pellegriniho.

Babiš prišiel so svojou ex

Český expremiér a šéf hnutia ANO Andrej Babiš (69) v apríli oznámil, že s manželkou Monikou (49) idú od seba. „Po 30 spoločných rokoch plných vzostupov, pádov a nezabudnuteľných zážitkov sme sa s Monikou rozhodli, že naše cesty sa teraz rozdeľujú,“ uviedol politik na svojich sociálnych sieťach. O to väčším prekvapením bolo, že teraz prišiel do Bratislavy na inauguráciu prezidenta Petra Pellegriniho práve v spoločnosti Moniky, ktorá zažiarila v bielej róbe. Fotky z inaugurácie prezidenta nájdete v galérii.