18. jún. 2024 o 14:32
TASR, Koktejl

Nešťastie v Sučanoch: Výrobnú halu zachvátili plamene!

placeholder
Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar.
Zdroj: facebook/KRPZZA

Vo výrobnej hale na Priemyselnej ulici v Sučanoch vypukol požiar.

Domáce krimi
18. jún. 2024 o 14:32
Nešťastie v Sučanoch: Výrobnú halu zachvátili plamene!

Vo výrobnej hale na Priemyselnej ulici v Sučanoch vypukol požiar.

Vo výrobnej hale na Priemyselnej ulici v Sučanoch (okres Martin) vypukol krátko po 13.30 h požiar. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Mária Pohanková Zahatlanová, na mieste aktuálne zasahujú ôsmi hasiči z Hasičskej stanice v Martine s tromi kusmi techniky.

„Udalosť bola hlásená ako požiar potrubia, ale podľa informácií veliteľa zásahu oheň zasiahol aj strechu a technologickú časť haly,“ uviedla Pohanková Zahatlanová. Doplnila, že do Sučian pre prípad potreby smeruje aj hasičské sanitné vozidlo zo Žiliny.

Žilinská krajská polícia na sociálnej sieti informovala, že k požiaru vyslali príslušníkov Obvodného oddelenia Policajného zboru Martin - východ. „V súvislosti s požiarom nedošlo k zraneniu žiadnej osoby. Príslušníci Policajného zboru na mieste pomáhali pri evakuácii osôb. Aktuálne zabezpečujeme miesto udalosti a po dohasení požiaru budeme vykonávať ďalšie potrebné úkony,“ priblížila polícia.

Krajská hasičská hovorkyňa informovala, že hasičom sa podarilo požiar zlikvidovať krátko po 15.00 h. Doplnila, že profesionálnym hasičom pri zásahu pomáhali dobrovoľní hasiči z Turian, Sučian a Martina - Priekopy.