16. jún. 2024 o 19:54
TASR, Koktejl

VIDEO Divočina pred zápasom Srbsko - Anglicko: V Gelsenkirchene lietali vzduchom stoličky

placeholder
Večerný zápas Srbsko - Anglicko polícia klasifikovala ako vysoko rizikový pre obavy z možného násilia fanúšikov.
Zdroj: TASR/AP

Večerný zápas (21:00 hod.) polícia klasifikovala ako vysoko rizikový pre obavy z možného násilia fanúšikov.

Zahraničný šport
16. jún. 2024 o 19:54
VIDEO Divočina pred zápasom Srbsko - Anglicko: V Gelsenkirchene lietali vzduchom stoličky

Večerný zápas (21:00 hod.) polícia klasifikovala ako vysoko rizikový pre obavy z možného násilia fanúšikov.

Pred nedeľným zápasom na ME vo futbale v Gelsenkirchene medzi Srbskom a Anglickom sa medzi sebou pobili fanúšikovia oboch táborov. Informovala o tom miestna polícia. Podľa prvých informácií sa fanúšikovia zaplietli do viacerých násilných incidentov a podľa videí na sociálnych sieťach utrpeli niektorí aj zranenia.

Polícia najskôr nedokázala identifikovať, o čo v konflikte išlo a kto v ňom bol zapojený. Hodinu pred zápasom (21.00) však zverejnila vyhlásenie: „Prišlo k stretu anglických a srbských fanúšikov. Polícia oba tábory oddelila,“ informovala agentúra AFP.

Aj bývalý anglický útočník Stan Collymore zverejnil na sociálnej sieti X fotografiu muža, ktorý bol od krvi. K nej zverejnil popis: „Policajné dodávky teraz hromadne v centre Gelsenkirchenu. Vybiehajú v malých skupinkách.“

Objavili sa aj videá, na ktorých anglickí fanúšikovia spievali chorály namierené proti nemeckej polícii. Neskôr zverejnili zábery, na ktorých je vidieť, ako viacero mužov po sebe hádzalo stoličky pred reštauráciou vyzdobenou srbskými vlajkami. Jedna skupina rýchlo odišla z miesta činu, keď prišli policajti.

Srbský fanúšik pre agentúru AP povedal, že skupina ľudí hádzala poháre a kamene pred bar v centre mesta, kde on a ďalší spolu sedeli a pili pivo. „Došlo k stretu a sme v poriadku. Takže to je všetko. Ideme na zápasu, dúfame, že vyhráme. Toto je o futbale,“ povedal muž, ktorý sa predstavil iba ako Vladimir a dodal, že pochádza z Belehradu.

Večerný zápas (21:00 hod.) polícia klasifikovala ako vysoko rizikový pre obavy z možného násilia fanúšikov. Očakávalo sa, že do Gelsenkirchenu príde 20.000 fanúšikov a Anglicka a 10.000 zo Srbska. Na štadióne sa v snahe znížiť potenciál problémov podáva iba pivo s nízkou hladinou alkoholu.