05. mar. 2024 o 15:56
Famous.cz, Koktejl

Nepríjemné odhalenie o ľuďoch, ktorí prekonali covid: Silnejšie následky po prehýrenej noci!

placeholder
Dlhý covid má rozličné príznaky, ktoré môžu trvať týždne, mesiace i roky (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Toto zistenie vás nepoteší.

Zaujímavosti
05. mar. 2024 o 15:56
Nepríjemné odhalenie o ľuďoch, ktorí prekonali covid: Silnejšie následky po prehýrenej noci!

Toto zistenie vás nepoteší.

Vedci zo Stanfordskej univerzity zistili, že osoby, ktoré prekonali COVID-19, predovšetkým potom jeho závažnejšiu a dlhodobejšiu formu, majú zhoršenú citlivosť na alkohol a horší priebeh takzvanej opice. Ľudia majú oveľa dlhšiu a silnejšiu opicu.

Vedci zo Stanfordskej univerzity viedli rozhovory s ľuďmi, ktorí pociťovali pretrvávajúce príznaky COVID-19 mesiace po tom, čo sa zotavili z tejto choroby, a zistili, že všetci hlásili extrémnejšiu opicu.

Medzi najčastejšie zmeny vo vnímaní vlastného tela pri konzumácii alkoholu po covide patrí paralýza, kedy sa človek po poháriku vína nemôže hýbať, znížená tolerancia na alkohol, kedy sa opitosť a opica prejaví už po prvom drinku, hoci v minulosti človek znášal násobky tohto množstva, či sa zotavuje z následkov konzumácie alkoholu niekoľko dní.

Autori zo Stanfordu si myslia, že vírus a zápal v tele môžu oslabiť hematoencefalickú bariéru, čo by mohlo viesť k závažnejšej opici, pretože do mozgu preniká viac etanolu, ktorý má na mozog zhubné účinky. Štúdia bola publikovaná v časopise Cureus.