25. sep. 2023 o 16:00
mob, TASR, Koktejl

Hokejista Tomáš Tatar: Trapas počas žiadosti o ruku! Takto si to nepredstavoval

placeholder
Slovenský hokejista Tomáš Tatar so snúbenicou Veronikou.
Zdroj: instagram.com/tomastatar90

Nevyšlo to úplne podľa plánov.

Šport
25. sep. 2023 o 16:00
Hokejista Tomáš Tatar: Trapas počas žiadosti o ruku! Takto si to nepredstavoval

Nevyšlo to úplne podľa plánov.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar (32) sa po konci sezóny v NHL odhodlal k životnému kroku. Svoju dlhoročnú partnerku Veroniku Mihokovú požiadal o roku na pláži v Miami, no predstavoval si to úplne inak. Všetky plány, ktoré mal na ten večer pripravené, sa mu postupne rozsypali. Všetko našťastie dopadlo tak, ako malo.

„Dal som na pláži spraviť altánok, bolo to tam vyzdobené, chcel som jej povedať ako to cítim. Malo to byť prekvapenie a Veronike som povedal, že ideme na drink. Mali sme šoféra a ten začal hovoriť, že to tam nepozná, tak som mu povedal, že to tam je nové. Keď sme ale parkovali, tak stále nám hovoril, že to tam nie je a zapojila sa do toho aj Veronika, aby som ho počúval. Dostal som sám seba pod tlak,“ prezradil Tatar v podcaste Boris & Brambor.

„Nakoniec sme vystúpili z auta, no nie sú tam súkromné pláže, ale verejné. Pri našom altánku boli nejakí ľudia, mali gitaru, muziku. My sme tam kráčali, ja si hovorím, že dobre, ešte o ničom nevie, a teraz 20 ľudí tam začalo tlieskať. Mňa normálne porazí, oni ma to nenechajú spraviť. Vtedy som sa na ňu pozrel a asi už vedela, o čo ide,“ pokračoval rodák z Ilavy a dodal, že v tej chvíli začal koktať a celý „plán hry“ išiel do koša.

„Pokľakol som a ja som si myslel, že som sa ani neopýtal a už som dával ten prsteň, ešte aj na zlú ruku. Bolo to zaujímavé,“ smial sa Tatar, ktorý si myslel, že to bude omnoho jednoduchšie ako to bolo.

Nová etapa v NHL

Slovák bude v novej sezóne NHL pokračovať v tíme Colorado Avalanche. Tridsaťdvaročný útočník sa dohodol s víťazom Stanleyho pohára z roku 2022 na ročnom kontrakte. Informovala o tom oficiálna stránka súťaže.

Finančné podmienky zmluvy nezverejnili, no podľa portálu CBS Sports by mal Tatar zarobiť 1,5 milióna dolárov. V uplynulých dvoch ročníkoch pôsobil v New Jersey Devils. V sezóne 2022/23 odohral 82 zápasov základnej časti a nazbieral 48 bodov (20+28), v play off sa mu už tak nedarilo a v 12 dueloch strelil len jeden gól.

V profilige si obliekal aj dresy Montrealu, Vegas a Detroitu. Celkovo odohral 783 zápasov ZČ s bilanciou 211 gólov a 244 asistencií. V 52 dueloch play-off pridal 13 bodov (7+6).

„Tomáš bol počas svojej kariéry v NHL konzistentný a produktívny hráč. Je to skúsený krídelník, ktorý prinesie hĺbku do našich útočných radov a je platný na oboch stranách klziska. Sme nadšení, že s ním máme zmluvu na túto sezónu,“ uviedol generálny manažér Colorada Chris MacFarland.