09. júl. 2022 o 10:00
žani, TASR, Koktejl

Krupierku Katku († 22) zabil ohavným spôsobom: Dostane sa vrah predčasne na slobodu?!

placeholder
Róbert Ďurina sa môže dostať na slobodu.
Zdroj: TASR-Michal Svítok

Za vraždu Katky si odpykáva 21,5-ročný trest. Po rozhodnutí súdu by sa mohol na slobodu dostať skôr!

Domáce krimi
09. júl. 2022 o 10:00
Krupierku Katku († 22) zabil ohavným spôsobom: Dostane sa vrah predčasne na slobodu?!

Za vraždu Katky si odpykáva 21,5-ročný trest. Po rozhodnutí súdu by sa mohol na slobodu dostať skôr!

Róbert Ďurina v auguste 2007 najprv v istej herni v Lučenci sparalyzoval jej 22-ročnú krupierku Katarínu a potom z herne ulúpil asi 7700 eur (232 000 Sk). Ženu následne naložil do auta a v čase od 02.00 do 03.00 hodiny ju na poľnej ceste medzi Tomášovcami a Haličou v Lučeneckom okrese brutálne zavraždil, aby tým zakryl svoj predchádzajúci zločin.

Na spáchanie zločinu sa podľa súdu vopred pripravoval. V herni si preveril situáciu a následne asi dve hodiny po polnoci vošiel dovnútra, kde Kataríne nastriekal do oči slzotvornú látku. Potom ju začal udierať a škrtiť škrtidlom. Ženu sparalyzoval, previazal jej oči čiernou páskou a naložil do vopred pristaveného osobného auta. Odviezol ju na poľnú cestu medzi Tomášovcami a Haličou, kde ju dvakrát bodol do krku. Spôsobil jej tým zranenia, ktorým podľahla na mieste tragédie. Mŕtve telo potom ráno našli ľudia, ktorí tade náhodne prechádzali.

Ďurina na odvolacom súde v 2009 všetko popieral a tvrdil, že je nevinný. Najprv vypovedal, že v herni v čase vraždy nebol, pretože spal v prenajatom byte aj so svojou priateľkou Janou. Neskôr tvrdil, že keď ráno prechádzal s priateľkou autom okolo herne, zistil, že sú otvorené zadné dvere. Vošiel dnu a bol tam maximálne 15 sekúnd. Nikoho dnu nenašiel a keď na podlahe za pultom zbadal trezor, zlákal ho a chcel si z neho zobrať peniaze. Nebol zamknutý, ale boli v ňom iba mince, ktoré nezobral a odišiel preč.

Jeho priateľka tiež najprv vypovedala, že bol s ňou v byte. V ďalších výpovediach však uviedla, že Róbert chcel herňu "urobiť". V kritickú noc jej zobral telefón, zamkol ju v byte a odišiel preč. Keď sa zobudila, bol už doma a trhal nejaké vrecúška. Neskôr do tašky zabalil nože a veci, ktoré mal predtým oblečené a ráno ich vzal preč. Najprv klamala, pretože sa bála jeho pomsty, potom už povedala pravdu.

Dostane sa z väzenia?

Za mrežami by mal stráviť ešte viac ako 6 rokov. Okresný súd v Banskej Bystrici však vyhovel jeho žiadosti a Róberta podmienečne prepustil. "Zároveň bola uložená skúšobná doba 7 rokov, ochranný dohľad 3 roky," citujú noviny.sk hovorcu Krajského súdu Banská Bystrica Vladimír Černota.

Rozhodnutie súdu zatiaľ nie je právoplatné. Karty ešte zamiešal prokurátor, ktorý podal sťažnosť. "Prokurátor podal sťažnosť, pretože hrozí recidíva," uviedol hovorca Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Ivan Vozár. Rozhodovať o nej bude krajskú súd.