19. jún. 2024 o 08:27
krsk, TASR, Koktejl

Čo sa dialo na hrade? Šimkovičová zverejnila FOTO z párty: Prekvapivé vyhlásenie o poslancovi z PS!

placeholder
Ministerka Martina Šimkovičová na slávnostnej recepcii na Bratislavskom hrade.
Zdroj: Telegram/Martina Šimkovičová - ministerka kultúry SR

Bývalý minister, premiér a predseda NR SR Peter Pellegrini sa v sobotu ujal funkcie prezidenta SR.

Domáca politika
19. jún. 2024 o 08:27
Čo sa dialo na hrade? Šimkovičová zverejnila FOTO z párty: Prekvapivé vyhlásenie o poslancovi z PS!

Bývalý minister, premiér a predseda NR SR Peter Pellegrini sa v sobotu ujal funkcie prezidenta SR.

Na inaugurácii boli okrem prezidentovej rodiny aj viacerí ústavní činitelia, poslanci NR SR, podpredsedovia vlády i ministri. Tiež zástupcovia regionálnej samosprávy, zástupcovia diplomatického zboru, registrovaných cirkví na Slovensku aj osobní hostia Petra Pellegriniho. Premiér Robert Fico (Smer-SD) sa zo zdravotných dôvodov nezúčastnil.

Prítomní boli aj bývalí prezidenti SR Zuzana Čaputová, Andrej Kiska, Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič či napríklad slovenskí expremiéri Vladimír Mečiar a Eduard Heger, ale aj bývalý český prezident Miloš Zeman a expremiér Česka Andrej Babiš. Tiež neúspešný prezidentský kandidát Ivan Korčok.

Politici v reakcii na inauguráciu vyjadrovali najmä želania, aby bol Pellegrini prezidentom všetkých občanov a prispel k upokojeniu atmosféry v spoločnosti. Inauguračný deň ukončil Pellegrini v sobotu večer slávnostnou recepciou na Bratislavskom hrade. Aj tam sa to len hemžilo známymi tvárami z koalície i opozície.

Medzi pozvanými bola ministerka kultúry Martina Šimkovičová (52), ktorá si na inauguráciu obliekla výrazné červené šaty, pre ktoré sa stala terčom kritiky aj zo strany celebrít. Rypla si do nej napríklad podnikateľka Silvia Kucherenko, ktorú zarazil krátky strih nad kolená. Na večernú recepciu Šimkovičová zvolila čiernu róbu s odvážnym vrchom, ktorý odhaľoval výstrih.

"Oceňujem prístup nášho prezidenta, ktorý si napriek tomu, že má za sebou náročné obdobie - kampaň, dve kolá volieb, ale aj smutnú udalosť v rodine, našiel včera čas na každého jedného hosťa a osobne s ním pohovoril," zhodnotila v nedeľu v príspevku na sieti Telegram. Pridala aj fotky s Pellegrinim, Jozefom Banášom a kolegami z politiky. Nájdete ich v galérii pod článkom.

"Okrem rozhovoru s ním som mala príležitosť rozprávať sa s mnohými zaujímavými ľuďmi, osobnosťami spoločenského života aj politikmi. Utkveli mi v pamäti rozhovory s českými politickými špičkami, súčasnými aj minulými, s prezidentom Zemanom, aj s bývalými slovenskými prezidentmi. Mala som však príležitosť hovoriť osobne napríklad aj s niektorými členmi bývalej slovenskej vlády, aj so súčasnými opozičnými politikmi," prekvapila práve nimi často kritizovaná ministerka.

"Pri rozhovore s jedným poslancom z PS som ocenila jeho konštruktívny prístup v diskusiách aj v pléne NRSR. Zo včerajšieho večera si odnášam pocit, že priateľsky a slušne diskutovať sa dá aj s ľuďmi, s ktorými sa názorovo nezhodujeme. Veľmi by som si želala, aby sa niečo z atmosféry včerajšieho večera prenieslo aj do našej rozdelenej spoločnosti. Aj do politickej diskusie. A aby to tam ostalo. V súčasnosti to potrebujeme viac ako kedykoľvek predtým," zakončila nedeľný príspevok Šimkovičová. Ako ministerka kultúry čelila pokusom o odvolávanie a ostrým protestom voči výrazným zmenám, ktoré sa snaží presadiť.