15. máj. 2024 o 07:30
mob, Koktejl

Odkaz Kostelného ministerke Šimkovičovej? Herec zverejnil drsný obrázok!

placeholder
Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová a Ľuboš Kostelný.
Zdroj: TASR/ instagram/lubos_kostelny_official

Kauza medzi hercom Kostelným a ministerkou pokračuje.

Domáce promi
15. máj. 2024 o 07:30
Odkaz Kostelného ministerke Šimkovičovej? Herec zverejnil drsný obrázok!

Kauza medzi hercom Kostelným a ministerkou pokračuje.

Okolo ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (52) je od jej nástupu do funkcie poriadne dusno. Umelecká obec aj široká verejnosť sa proti jej krokom búri a ostro ich kritizuje. Opoziční poslanci sa ju dokonca pokúšali odvolať, no funkciu si udržala.

Podľa informácií Aktuality.sk, sa Šimkovičová najnovšie zamerala na herca Ľuboša Kostelného (42), ktorý na ňu podľa jej slov verbálne útočil na javisku. Podľa nej nešlo o súčasť scenára, ale o šikanu jej osoby. Okrem neho si chce predvolať aj šéfa Slovenského národného divadla (SND) Mateja Drličku. Jeho kolegovia ako Ján Koleník, Zuzana Fialová či Juraj Loj sa ho zastali a ministerku si podali na sociálnych sieťach.

„Počas predstavenia kričal Kostelný v jeho postave homosexuála do mikrofónu, že nenávidí Martinu Šimkovičovú, nedopovedal to teda celé. Tak ja sa pýtam a budem sa pýtať aj pána riaditeľa, aj tohto konkrétneho herca, keďže je platený z peňazí štátnych, lebo je zamestnaný v štátnej inštitúcii a hrá tam, že či je toto v súlade s demokraciou,“ uviedla ministerka.

Podľa nej nešlo o súčasť scenára, ale o šikanu jej osoby. „Neviem, ako by sa páčilo pánovi Kostelnému, ktorého sa budem pýtať z očí do očí, ak by sa toto robilo jeho osobe,“ pokračovala. Samotný herec sa pre web odmietol konkrétne vyjadrovať s tým, že sa nechce miešať do hier, ktoré sú úplne neprístojné.

Na svojej sociálnej sieti pred pár dňami zverejnil satirickú kresbu, kde sa rozpráva medveď s dievčatkom. „Nemám rád Martinu,“ hovorí a ona mu odpovedá: „Ticho! Teba za to rovno od**bú!“ čím odkazuje i na kontroverzný odstrel medveďov. FOTO nájdete v galérii!