24. jún. 2022 o 17:12
krsk, Koktejl

Českí policajti našli tínedžerku s čiapkou Pikachu: Z ich príhody pôjdete do kolien

placeholder
Celý prípad z českého Přerova bol tak bizarný, že ho museli zverejniť.
Zdroj: Facebook/Městská policie Přerov

Policajti z mesta na Morave sa podelili o netradičný a poriadne bizarný prípad.

Zahraničné správy
24. jún. 2022 o 17:12
Českí policajti našli tínedžerku s čiapkou Pikachu: Z ich príhody pôjdete do kolien

Policajti z mesta na Morave sa podelili o netradičný a poriadne bizarný prípad.

Počas víkendu našli policajti na stanici v Přerove spiacu tínedžerku, ktorá mala na hlave netypickú čapicu s podobizňou pokémona Pikachu. Ako zistili neskôr, bola opitá, informujú CNN Prima NEWS. Skontaktovali teda jej otca, ktorý si po ňu mal prísť. Ukázalo sa však, že ani rodič nezostal v ten večer o smäde a pred cestou sa posilnil alkoholom.

Zaujala pokrývka hlavy

Policajti pred odjazdom posledných autobusov zo stanice kontrolovali peróny, keď si mali všimnúť spiacu dievčinu na lavičke. Na hlave mala plyšovú čapicu v tvare žltého pokémona Pikachu, uvádza český portál. „Začala čosi mumlať o pár pivách. Prístroj, do ktorého dievčina dýchla, následne previedol pojem pár pív do hodnoty 1,5 promile,“ podotkli policajti na sociálnych sieťach. Aj v Česku sa neplnoletí pod vplyvom alkoholu následne odovzdávajú do rúk rodičov. Hliadka sa preto pokúsila skontaktovať tých jej. Dievčina navyše bývala v pomerne vzdialenej dedine.

„S otcom sa strážnici nakoniec úspešne spojili, avšak iba prostredníctvom Messengeru, pretože bol inak nedostupný. Muž prstami na displeji prisľúbil, že si dcéru osobne vyzdvihne,“ citujú políciu CNN Prima NEWS. Ako sľúbil, tak aj urobil. O niekoľko desiatok minút spozorovali vozidlo, ktoré prešlo jednosmerkou a zastavilo na chodníku pred nimi.

Hliadka muža oslovila s tým, že nešlo o najvzornejší príchod. „Na to šofér oponoval tým, že si ide po nezodpovednú dcéru. Buď sa mu cestou otvoril v kokpite demižón s liehom, alebo potomkovi zdatne sekundoval, nakoľko z okienka stúpal špecifický odor,“ doplnili. Muž sa pred cestou po dcéru posilnil alkoholom. Namerali mu tiež 1,5 promile. „Večer tak skončil inak, ako obaja plánovali. Mladá dáma putovala do nemocnice na vytriezvenie, keďže nebol nikto, kto by ju vyzdvihol, a jej odvoz putoval na policajnú stanicu," uzavreli policajti pre český portál.