19. aug. 2023 o 15:59
TASR, Koktejl

Prehral boj o život: Po náraze do zvodidiel pri Klubine zahynul motorkár († 24)

placeholder
Po náraze do zvodidiel pri Klubine zahynul 24-ročný motocyklista.
Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline

Vyhasol mladý život.

Domáce krimi
19. aug. 2023 o 15:59
Prehral boj o život: Po náraze do zvodidiel pri Klubine zahynul motorkár († 24)

Vyhasol mladý život.

Pád po náraze do zvodidiel na ceste druhej triedy v katastri obce Klubina v okrese Čadca v sobotu dopoludnia neprežil 24-ročný motocyklista. Polícia okolnosti nehody vyšetruje. TASR o tom informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

"Vodič viedol motocykel značky Kawasaki v smere od obce Zborov nad Bystricou na obec Klubina. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin pri predbiehaní narazil do zvodidiel, pričom pri páde utrpel zranenia, ktorým napriek lekárskej pomoci podľahol," uviedla Kremeňová.

U nebohého vodiča motocykla podľa nej nariadili pitvu. "Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania," doplnila.

Polícia v tejto súvislosti žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. "Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách," zdôraznila policajná hovorkyňa.