30. máj. 2024 o 12:00
jž, Koktejl

Patricia Vitteková si kúpila čerešne: Pri pohľade na účtenku si myslela, že sa zbláznila! Pozrite na tú cenu

placeholder
Patricia Vittek po kúpe čerešní zostala ako obarená.
Zdroj: Instagram/patriciavittek_official

Nemohla uveriť vlastným očiam.

Domáce promi
30. máj. 2024 o 12:00
Patricia Vitteková si kúpila čerešne: Pri pohľade na účtenku si myslela, že sa zbláznila! Pozrite na tú cenu

Nemohla uveriť vlastným očiam.

Pamätáte si tie letné dni, keď bolo slnko vysoko na oblohe a stromy sa ohýbali pod ťažkými strapcami čerešní? Pre mnohých sú čerešne viac než len ovocie. Evokujú časy, keď stačilo vyliezť na strom a hodiť do úst čerstvo odtrhnutý plod. Čerešne sa stali symbolom bezstarostných detských radostí a nechali sa unášať sladkou chuťou leta.

Pri pohľade na čerešne sa mnohým hneď zbiehajú slinky a jednoducho im nejde odolať. Podobne sa nechala zlanáriť aj speváčka Patricia Vitteková (44). Po zaplatení ale nemohla uveriť vlastným očiam. "Kúpila som 1 kilo prvých čerešní. Platila som kartou, sadnem do auta a hovorím si, či sa zbláznili oni, či ja. Toto sme oberali v lete po záhradách a babky nevedeli, čo s nimi, tak sa zavárali. Mňa by zaujímalo, čo stojí strom a kde kúpim sad, "hneď"," napísala k snímke účtenky. Koľko za čerešne zaplatila nájdete v galérii.

Červené farbivo, ktoré obsahujú napríklad čerešne, paradajky a jablká, je pravdepodobne oveľa lepším prostriedkom proti bolesti než aspirín. Ako píše denníka Die Welt, laboratórne pokusy na michiganskej univerzite v USA dokázali, že dávka 12 až 25 miligramov týchto látok zablokuje v tele enzýmy, ktoré vyvolávajú zápaly a bolesť. "Denná porcia čerešní zmierňuje bolesti, vyvolané zápalmi či dnou," potvrdil aj Muralee Nair, zodpovedný za realizáciu pokusov.