24. jún. 2022 o 16:11
mob, Koktejl

Krásna študentka odmietla žiadosť o ruku: To, čo prišlo potom, otriaslo celou krajinou

placeholder
Krásna študentka Naira Ashraf bol zavraždená, keď odmietla žiadosť o ruku.
Zdroj: instagram.com/naiiraashraf

Jedno „nie“ ju stálo život.

Zahraničné krimi
24. jún. 2022 o 16:11
Krásna študentka odmietla žiadosť o ruku: To, čo prišlo potom, otriaslo celou krajinou

Jedno „nie“ ju stálo život.

Študentku dobodali na smrť pred jej univerzitou za údajné odmietnutie ponuky na sobáš. Nairu Ashraf napadol muž, keď v pondelok ráno vystúpila z autobusu pred univerzitou v egyptskom Mansúre.

Útok sa odohral pred zdesenými ľuďmi, ktorí sa pokúšali muža odtiahnuť od študentky. Vraždu za bieleho dňa zachytili aj bezpečnostné kamery. Naira bola na mieste vyhlásená za mŕtvu po tom, čo utrpela niekoľko rán do krku, informoval o tom britský web Metro s odvolaním sa na miestne médiá. Podozrivý, ktorého identitu odhalil Egpytian Independent, sa volá Mohamed Adel a je študentom tretieho ročníka Filozofickej fakulty Univerzity v Mansúre, ktorú navštevovala aj Naira.

Polícia vo vyhlásení uviedla, že vyšetrovatelia hovorili s 20 svedkami vrátane rodiny zavraždenej. Tá mala policajtom povedať, že Naira bola vystavená „neustálemu obťažovaniu“ zo strany muža po ich rozchode a odmietnutí ponuky na sobáš. Svoje obavy nahlásili polícii už pred dvoma mesiacmi. Egyptské úrady sú dlhodobo kritizované organizáciami pre ľudské práva za ich zlyhávanie pri ochrane žien a dievčat. Vo svojej najnovšej správe o krajine Amnesty International uviedla, že egyptským úradom sa nedarí „zabrániť a vyšetriť rozšírené násilie páchané na ženách a dievčatách“.