27. jún. 2026 o 12:00
Richard Gonda, Koktejl

Oliver Andrásy: Posmievajú sa nám, že sme darmožráči, ale nech si tú robotu vyskúšajú! Rýpať do politiky neprestanem

placeholder
Bývalý humorista Oliver Andrásy.
Zdroj: Archív O.A.

Bude z neho influencer?

Domáce promi
27. jún. 2026 o 12:00
Oliver Andrásy: Posmievajú sa nám, že sme darmožráči, ale nech si tú robotu vyskúšajú! Rýpať do politiky neprestanem

Bude z neho influencer?

Budú mu trčať prsty z každej politickej satiry? Zabávač Oliver Andrásy si kedysi volal politikov do svojich relácií, kde s humorom a trefne preberali ich "ne"aktivitu pre občanov. Keďže sa podobné programy už dávno vytratili z televíznej obrazovky, priestor na glosovanie našiel aspoň na internete. Neprejde deň, aby Andrásy nenapísal nejaký postreh a to i poriadne kriticky.

Začlení sa aj on medzi novodobých influencerov, ktorí si založili profily s tisíckami followerov a nedávajú si tam servítky pred ústa? "Na toto som už asi starý. Asi také niečo existuje, ale to už je tak trošku mimo môjho sveta. Ja viem napísať názory na Facebook, ale v tomto je už tak trošku iný svet, ako je ten môj svet. Ja sa už v mojom veku nejdem púšťať do nejakých dobrodružstiev, hlavne keď k tomu, chvalabohu, nie som donútený," povedal pre Koktejl.sk.

Ak teda kariéru politického influencera rozbiehať nechce, neprichádza do úvahy aspoň návrat do televíznych vôd? Nuž, zdá sa, že i tam je cesta zarúbaná... "Ja už profesijné plány nemám. Ja už zostanem súkromnou osobou. Ja sa napríklad na Facebooku netajím svojimi názormi, otvorene ich prezentujem, ale robiť reláciu a všetko okolo toho, tak na to nemám síl," poznamenal Andrásy a dodal: "Ono sa to nezdá, ale robiť profesionálne zábavnú reláciu je obrovská robota. Aj keď sa všelijakí posmievajú, že sme darmožráči a že to oni robia, tak som presvedčený, že keby to niekto z nich skúsil, tak by bol veľmi prekvapený, že robiť to nie je jednoduché," povedal humorista.

Svoje tvrdenie rozmenil na drobné. "Nemáte sa tam na koho vyhovoriť. Relácia buď je alebo nie je sledovaná, a keď nie je, tak vy ste za to zodpovedný a môžete za to. Zodpovednosť je obrovská a ťarcha. Môže sa človek vyhovárať, že hostia boli zlí, scéna nebola dobrá, zvuk... No v konečnom dôsledku ste zodpovedný vy. Ja ako producent som niesol zodpovednosť za všetko, a preto som sa v noci budil a premýšľal, ako to robiť, aby to fungovalo," uzavrel pre Koktejl.sk Oliver Andrásy.