23. feb. 2024 o 14:30
jž, Koktejl

Dominika Cibulková po 4 mesiacoch: Veľká správa! Musím sa s vami podeliť o moju radosť

Stále na sebe pracuje.

Domáce promi
23. feb. 2024 o 14:30
Dominika Cibulková po 4 mesiacoch: Veľká správa! Musím sa s vami podeliť o moju radosť

Stále na sebe pracuje.

Svetoznáma bývalá slovenská tenistka Dominika Navara Cibulková (34) patrila medzi športovú špičku. Koncom roka 2019 však svoju profesionálnu kariéru zavesila na klinec a založila si rodinu s manželom Michalom Navarom. Synček Jakubko sa im narodil 14. júna 2020 a dcérku Ninku privítali na svete 19. marca 2023.

No ako to býva zvykom, na žene sa udržia popôrodné kilá a niekedy je naozaj ťažké sa ich zbaviť. Dominika sa rozhodla podstúpiť prísnu diétu a chce sa vrátiť do top formy. Na svojich sociálnych sieťach zdieľa fotky jedál a priznala, že to nie je úplne jednoduché.

Dominika sa pravidelne podrobuje meraniam tuku v tele, ktoré jej prinášajú veľkú radosť. "Takže! Držte si klobouky - výsledok po 2 mesiacoch. Pripomienka, lebo sa neskutočne teším! Po 8 týždňoch: -9kg celkovej váhy, -8kg čistého tuku, - 40 cm² vnútro brušného tuku. A čauko kakauko vážime sa po sviatkoch - nebojte udržíme to," napísala Dominika v decembri.

Ďalšie dva mesiace ubehli a bývalú športovkyňu čakalo ďalšie meranie a pred svojimi sledovateľmi nič neskrýva. "Dnes sú tomu presne 4 mesiace, čo som sa dala na moju premenu challenge. Takže, čo som si sama narobila, si aj sama systematicky odmakám naspäť. Veľa sa ma pýtate ako? Okrem pevnej vôle samozrejme. Správe nastavená strava - pohyb - cvičenie ale najdôležitejšia je strava!" napísala k snímkam, na ktorých je vidieť mierny nárast viscelárneho tuku.

No ale aký finálny verdikt váženia? "Výsledok z dnešného váženia? Po 4 mesiacoch - 14 kg dole. Tým, že mám správne nastavenú stravu je pekne vidieť, že chudnem z toho a svaly mi krásne zostávajú," dodala. O svoje pozitívne emócie sa podelila aj s fanúšikmi na videu. "Musím sa s vami podeliť o moju radosť, pretože dnes som mala váženie po 4 mesiacoch, výsledky už môžete vidieť na mojich príbehoch," pochválila sa na instagrame. "No a výsledok je taký, že som mínus 14 kíl. Extrémne sa z toho teším," vysvetlila šťastná Dominika.

Na cestu chudnutia sa vybral aj moderátor a herec Martin Nikodým (52). "Cvičím a mám pravidelnú stravu. Funguje to -4kg za 14 dní," pochválil sa na sociálnej sieti. Pre drastickejší spôsob chudnutia sa rozhodli sesterské duo Twiins, ktoré sa držali hladovku.

Podľa prieskumu chudnú muži a ženy z iných dôvodov

Najväčšou motiváciou pre ľudí, ktorí chcú schudnúť, je podľa odborníkov osobné vnútorné rozhodnutie. Podľa ich skúseností sa pri chudnutí viac "držia" racionálne typy ľudí. Naopak, emotívne typy často odďaľujú začiatok redukcie, obávajú sa straty pôžitkov a dodržiavania redukčného režimu. Dosahujú aj nižšie úbytky najčastejšie preto, že redukčný program ukončia predčasne.

Všeobecne sú však najmenej úspešní ľudia, ktorí sa rozhodli chudnúť, pretože si ich štíhlosť praje niekto iný ako rodičia, deti, partner či nadriadený v práci. Inštitút redukcie a prevencie nadváhy - kompliment uskutočnil medzi 1500 chudnúcimi prieskum, ktorý zisťoval, aké dôvody viedli týchto ľudí k snahe schudnúť. Z výskumu vyplynulo, že zo zdravotných dôvodov chce schudnúť 57 percent mužov a 21 percent žien. Naopak, ženám vo väčšine ide o to, aby vyzerali dobre. Tento dôvod pre svoju redukciu uviedlo 54 percent žien a 18 percent mužov.