20. jún. 2024 o 06:00
krsk, Koktejl

Zlatica Puškárová nadobro vyvrátila všetky dohady: Prečo odchádzam z Televíznych novín!

placeholder
Zlatica Švajdová Puškárová v Televíznych novinách nateraz končí.
Zdroj: Reprofoto/TV Markíza

Moderátorku uvidíme opäť na televíznych obrazovkách.

Domáce promi
20. jún. 2024 o 06:00
Zlatica Puškárová nadobro vyvrátila všetky dohady: Prečo odchádzam z Televíznych novín!

Moderátorku uvidíme opäť na televíznych obrazovkách.

Markizácka moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová (46) je po chorobe späť v plnej sile. Kašeľ, ktorý ju trápil od vlaňajšieho novembra, jej bránil nakrúcať každodenné spravodajstvo v priestoroch televízie, preto ju po boku manžela Patrika Švajdu (52) zastupovali kolegyne.

Návrat na obrazovky odštartoval v piatok jej rozlúčkový rozhovor s končiacou prezidentkou Zuzanou Čaputovou (50) v rámci mimoriadnych Televíznych novín na Markíze. Vo funkcii hlavy štátu Čaputovú v sobotu nahradil Peter Pellegrini (48). Kto však čakal, že Zlatica plynulo prejde späť do Televíznych novín, je na omyle. Na sociálnych sieťach zverejnila novinku a vyhlásila, že Slovensko má byť krajinou talentu, nie konfliktu.

"Žijeme v ťažkej spoločenskej klíme, aj preto som prijala osobné rozhodnutie. Požiadala som vedenie televízie Markíza, aby ma nateraz uvoľnili z postu moderátorky Televíznych novín," uviedla s tým, že tentoraz vystúpila zo svojej zóny pracovného komfortu. Chcelo to síce odvahu, ale tá jej nikdy nechýbala.

"Zobrala som kameru, mikrofón do ruky a hľadám INÚ tvár Slovenska. Budem netradičnou formou vyhľadávať mladé, šikovné, častokrát až svetové talenty, ktoré sú napriek skvelým úspechom spoločensky NEVIDITEĽNÉ. Chcem aj svojou vizibilitou prispieť k tomu, aby sa upriamila pozornosť na TALENTY, ktoré svojimi schopnosťami inšpirujú a motivujú nielen svoju generáciu, ale celú spoločnosť," vysvetlila.

Jej autorský seriál bude mať názov “Zlaté talenty so Zlaticou” a bude vysielaný pravidelne v rámci Televíznych novín, aby šikovných ľudí zviditeľňovali v mediálne najsledovanejšom čase.

"Sama som zvedavá, kam ma táto cesta privedie, už teraz ma ale veľmi BAVÍ. Ľudia, ktorých stretávam sú skvelí, priateľskí, som rada, že som vyšla z televízneho štúdia medzi ľudí," odkázala na Instagrame Zlatica.