25. máj. 2024 o 14:00
jž, Koktejl

Odsťahuje sa zo Slovenska? Zuzana Kovačič Hanzelová po útokoch: Hoci máme problémy...

placeholder
Novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová s cenou SOWA.
Zdroj: Instagram/zuzanahanzelova

Odpovedala jednoznačne.

Domáce promi
25. máj. 2024 o 14:00
Odsťahuje sa zo Slovenska? Zuzana Kovačič Hanzelová po útokoch: Hoci máme problémy...

Odpovedala jednoznačne.

Novinári aj politici zažívajú v poslednom období lynč zo strany verejnosti za ich názory. Pohár trpezlivosti po takýchto útokoch pretiekol novinárke Zuzane Kovačič Hanzelovej, ktorá sa pred pár rokmi stiahla z jednej zo sociálnych sietí. S priaznivcami však stále komunikuje na Instagrame, komentuje aktuálnu situáciu na Slovensku ale i v zahraničí a sledovateľom dáva možnosť pýtať sa jej rôzne otázky.

Po útoku na premiéra Roberta Fica priznala, že sa útočné správy na sociálnej sieti zhoršili. Jedného z jej sledovateľov teda zaujímalo, či niekedy uvažovala nad odsťahovaním sa zo Slovenska a ak áno, kam. "Zatiaľ nie. Som tu doma, mám to tu rada a mám tu rodinu. A hoci máme problémy, stále je to jedno z najlepších miest na život na svete," odpovedala jednoznačne.

Hanzelová už roky čelí nenávistným komentárom a vyhrážkam ľudí s inými názormi, preto niet divu, ak by nad sťahovaním uvažovala. Na sociálnych sieťach priznala, že útoky na jej osobu sa ešte zintenzívnili. Postupne zverejnili jej adresu, telefónne číslo a znásobuje sa aj agresia. Na nejaký čas sa stiahla z politických rozhovorov a debát. Prednedávnom však prezradila, že jej pozvanie na rozhovor prijala prezidentka Zuzana Čaputová.