27. máj. 2024 o 05:00
krsk, Koktejl

Nový portrét princeznej Kate šokoval fanúšikov: Už sa na seba nepodobá!

placeholder
Princezná Kate bojuje s rakovinou.
Zdroj: TASR/AP

Nie je to okúzľujúca princezná Kate.

Zahraničné promi
27. máj. 2024 o 05:00
Nový portrét princeznej Kate šokoval fanúšikov: Už sa na seba nepodobá!

Nie je to okúzľujúca princezná Kate.

Kensingtonský palác len pred pár dňami poskytol prvé aktuálne informácie o zdravotnom stave princeznej Kate (42) od marca, keď oznámila, že má rakovinu. Ohľadom jej stavu nepriniesol ale žiadne novinky, píše portál nymag.com.

Po špekuláciách, že princezná z Walesu by sa mohla čoskoro vrátiť k verejným povinnostiam, hovorca Kensingtonského paláca uviedol, že sa neočakáva, že sa vráti do práce, kým to nepotvrdí jej lekársky tím.

Princeznú v dohľadnom čase neuvidíme, no verejnosť prekvapil nový pohľad na ňu. Časopis Tatler v stredu zverejnil svoju júlovú obálku, na ktorej je princeznin portrét namaľovaný britsko-zambijskou umelkyňou Hannah Uzor. Internetoví komentátori aj hŕstka umeleckých kritikov rýchlo poznamenali, že portrét sa na Kate absolútne nepodobá.

Existuje niekoľko možných vysvetlení. Internetový magazín podotkol, že princezná nemá s týmto obrazom nič spoločné. Nejde o oficiálny portrét, nebol schválený palácom, princezná na obraz nesedela a kráľovská rodina sa k nemu verejne nevyjadrila. Časopis Tatler uviedol, že si dielo objednal na počesť princeznej z Walesu pre svoj tretí výročný portrét na obálke.

Z nejasných dôvodov dal Tatler umelkyni na dokončenie tohto portrétu iba tri týždne. "Pracujem rýchlo," povedala pre časopis. "Keď začnem maľovať, zaberie mi to len dva alebo tri dni," priblížila s tým, že jej cieľom je zachytiť dušu svojich objektov.

V Londýne predstavili prvý oficiálny portrét britského kráľa Karola III.
V Londýne predstavili prvý oficiálny portrét britského kráľa Karola III.
Zdroj: TASR/AP

Dielo má názov Princezná z Walesu - portrét sily a dôstojnosti a Tatler zdôrazňuje snahu zachytiť pôvab a odvahu Kate Middleton. Netradičné kráľovské portréty sú teraz v kurze. Tento portrét prichádza v nadväznosti na zverejnenie nevídaného oficiálneho portrétu kráľa Karola III. Bol celý v červenej.