27. feb. 2024 o 19:00
izabela, Koktejl

Muž zmiešal svoje spermie s otcovými, jeho priateľka otehotnela: To, čo nasledovalo, nečakal ani vo sne!

placeholder
Muž zmiešal svoje spermie s otcovými, aby pomohol otehotnieť svojej partnerke. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Úrad podal návrh na najvyšší súd, na vykonanie testov DNA s cieľom určiť, kto je otcom dieťaťa.

Zaujímavosti
27. feb. 2024 o 19:00
Muž zmiešal svoje spermie s otcovými, jeho priateľka otehotnela: To, čo nasledovalo, nečakal ani vo sne!

Úrad podal návrh na najvyšší súd, na vykonanie testov DNA s cieľom určiť, kto je otcom dieťaťa.

Najvyšší súd rozhodol, že muž, ktorý zmiešal svoje spermie s otcovými, aby pomohol otehotnieť svojej partnerke, nebude nútený podstúpiť test otcovstva. Muž, identifikovaný ako PQ, keďže z právnych dôvodov nemôže byť menovaný, a jeho partnerka (JK) mali problémy s plodnosťou a nemohli si dovoliť liečbu IVF (asistovanú reprodukciu), ako sa minulý mesiac dozvedel súd na pojednávaní, informuje The Guardian.

Muž súhlasil so zmiešaním svojich spermií so spermiami svojho otca (RS), ktoré boli následne aplikované žene. Táto dohoda, o ktorej bol sudca Poole informovaný, že „mala byť utajená“, viedla k narodeniu teraz 5-ročného chlapca (D).

Keď sa však rada mesta Barnsley dozvedela o okolnostiach počatia chlapca v dôsledku samostatného konania, začala súdne konanie o určenie jeho rodičovstva. Úrad sa obrátil na najvyšší súd v Sheffielde, aby nariadil vykonanie testov DNA s cieľom určiť, či je muž otcom D.

Sudca dospel k záveru, že rodina môže chcieť podstúpiť test otcovstva, aby to neskôr povedala dieťaťu, ale to je ich vec. Sudca počas celého prípadu hovoril, že rodina vytvorila „mínové pole v oblasti sociálneho zabezpečenia.“ Pokračoval, že chlapec je jedinečným dieťaťom, ktoré by neexistovalo, ak by sa neprijali nezvyčajné opatrenia na jeho počatie, ale tieto opatrenia tiež vytvorili potenciál, aby utrpel emocionálnu ujmu, ak by sa o nich dozvedel.

Poole uviedol, že muž mal s dieťaťom vytvorený vzťah otca a syna a bolo na ňom a na chlapcovej matke, aby zvládli skryté riziká pre jeho blaho. „Treba uznať, že okolnosti počatia chlapca sa už nedajú vrátiť späť. Bez testov zostáva jeho biologické otcovstvo neisté, ale existuje prinajmenšom veľká šanca, že osoba, ktorú považuje za svojho starého otca, je jeho biologickým otcom, a že osoba, ktorú považuje za svojho otca, je jeho biologickým nevlastným bratom,“ dodal.