22. feb. 2024 o 14:30
jž, Koktejl

Exekútor im zobral byt: Futbalista Ján Ďurica skončil len s igelitkou a bez peňazí

Hovorí sa mu o tom veľmi ťažko.

Domáce promi
22. feb. 2024 o 14:30
Exekútor im zobral byt: Futbalista Ján Ďurica skončil len s igelitkou a bez peňazí

Hovorí sa mu o tom veľmi ťažko.

Meno bývalého futbalistu Jána Ďuricu (42) je momentálne skloňované v súvislosti s novou sezónou tanečnej šou Let's Dance, kde bude bojovať s ďalšími desiatimi známymi osobnosťami o titul kráľa alebo kráľovnej tanečného parketu. So športom bol v kontakte od nepamäti, keďže futbalu sa venoval aj jeho otec a mladší brat Pavol, no jeho detstvo nebolo najšťastnejšie.

O ťažkom období prehovoril v relácii Trochu inak s Adelou, ktorej moderátorka je Adela Vinczeová (43). "Stala sa jedna taká vec, že jedného takého dňa, keď sme boli vonku a hral som s chalanmi futbal, zrazu som prišiel domov a videl som, že mamina plače a takisto aj ocino. A sedeli v obývačke a mamina mi hovorí, že musíme sa do rána vysťahovať, že proste zobrali nám byt, exekúcia. Neviem presne, čo sa tam stalo, ani som sa na to rodičov nikdy nepýtal," otvoril bolestivú tému Ďurica a pokračoval.

"Ráno to skončilo tak, že prišiel maminin brat na takom starom Oltcite modrom. No a ja som sa ocitol vlastne pred štadiónom, ešte na starom štadióne v Dunajskej Strede, ktorý bol úplne starý, rozbitý, že proste úplne celé zle. A mal som len igelitku a izbu, ktorá vyzerala hrozne. Proste to boli tapety postrhávané, ja som spal na posteli, ktorá nemala ani ten návlek. Zima bola na tej izbe a ja som proste nemal nič. Ja som nemal peniaze, ja som mal len tú jednu igelitku. Tam bolo pár vecí," hovoril so zlomeným hlasom.

Podľa jeho slov vtedy s rodičmi nebol vôbec v kontakte a rozdelili ich. Adela sa preto spýtala, či už je s tým vnútorne vysporiadaný, keď sa s tým viažu tak negatívne spomienky. "Ako jak sa teraz o tom rozprávame, tak trošku sa mi aj chveje hlas, že je to také... Každý máme nejaký ten svoj príbeh," uzavrel Ján.