10. júl. 2024 o 11:00
žani, Koktejl

Kovačič si po výpovedi v Markíze užíva USA: Toto by prijal aj na Slovensku! FOTO

placeholder
Kovačič navštívil Dolinu smrti.
Zdroj: Instagram/michal__kovacic

Súhlasíte s ním?

Domáce promi
10. júl. 2024 o 11:00
Kovačič si po výpovedi v Markíze užíva USA: Toto by prijal aj na Slovensku! FOTO

Súhlasíte s ním?

USA patria medzi najnavštevovanejšie krajiny na svete. Vlani do Spojených štátov zavítalo 67 miliónov turistov zo zahraničia. Do štatistík za rok 2024 sa zapíše aj moderátor Michal Kovačič, ktorý odletel do Kalifornie na dva týždne. Svoje cestovateľské dobrodružstvo detailne dokumentuje na instagramom profile.

Súčasťou jeho amerického itinerára bola tentokrát aj návšteva Death Valley (Dolina smrti, pozn.red.). Bývalý moderátor relácie Na telo vychytal priam pekelné počasie. "Vybrali sme sa tam s výbornou predpoveďou - jasno a 54 stupňov a vyšla. Bolo tam teda fakt pekelne horúco, ale bolo to krásne. Prapodivné skaly prapodivných farieb, púšť plná všakovakých kríkov a k tomu najnižšie miesto v Severnej Amerike - Badwater Basin, ktoré je 86 metrov pod hladinou mora a celé je pokryté soľou," opísal, čo všetko videl.

Tomuto národnému parku sa dlho vyhýbal a mal na to dôvod. "Dlho som sa tomuto národnému parku vyhýbal, lebo sa mi zdalo, že som ešte nevidel iné - zaujímavejšie. Zaujímavejšie tu určite sú (Yosemite, Monument Valley), ale stálo to za to. Ak sa tam vyberiete, zoberte si určite veľa vody. Ja dnes pijem už štvrtý liter," odporučil svojim sledovateľom.

S rozdávaním užitočných rád cestovateľom pokračoval. Každý, kto zavíta za veľkú mláku, by podľa jeho názoru mal vyskúšať nejaký food truck (mobilná reštaurácia, pozn. red.). "Tie najlepšie hodnotené sú na úrovni naozaj dobrej reštaurácie," ozrejmil. Moderátor si z takejto prevádzky kúpil tacos a nevedel si ho vynachváliť. Jeden kus stál 2,75 $ (2,5 eura). "Všetko je maximálne čerstvé a chutí to ako keby ste si ich dali v Mexiku," podelil sa Kovačič.

V horúčavách sa vybral moderátor schladiť na kúpalisko, ktoré ho uchvátilo. "Takýto bazén s pieskovou plážou by som prijal aj u nás," zhodnotil. Vstupné do objektu je podľa informácií na oficiálnej stránke 4 doláre (3,7 eura). Pre deti a ľudí nad 50 rokov je znížené len na jeden dolár.